Avucumuzdaki Gelecek: Çocuklarımız

Aytaç Açıkalın’ın kendi cümleleriyle;

Beni tanıyanlar diyor ki: “Aytaç Açıkalın bir eğitim efsanesidir. 1958 yılından başlayarak 12 yıl, İlk öğretmen okullarında “essah öğretmen” yetiştirmeye gönül verdim, emek verdim.

Kırk beş yaşında “Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması Ekonomisi” alanında aldığım “doktora” unvanı ile 1995 yılında aynı alanda profesörlük unvanına ulaştım. BU GÜN (2012) YETMİŞ YEDİ YAŞINDA alanda “insan kaynağının geliştirilmesi” çalışmalarımla gerçek anlamda eylemli akademik bir çalışma sürdürmekteyim. Öğrenciler, öğretmenler, ana babalar, okul ve eğitim yöneticileri, deneticileri ile AÇO (Aile-Çocuk-Okul) Birlikte Başarım çalışmalarımı sürdürüyorum. Kısaca, Ben artık, birikimlerimi bebeklerin, çocukların, gençlerin, yetişkinlerin, yaşlıların başarısı ve mutluluğu için herkesle paylaşırken, insanları, özellikle insanlarımızı tanıyorum, daha da önemlisi bilmediklerimi öğreniyorum.

Çocuk doğasına uygun bir biçimde nasıl yetiştirilir? Çocuklarımızın özü nedir? Okul-Ebeveyn rolleri nasıl olmalıdır? Öğrenme sadece sınıf ortamında mı gerçekleşir? Çocuklarımızın doğru davranışlarına nasıl yaklaşmalıyız?

Tarih

26 Mar 2020

Zaman

18:30

Yer

İzmit Yunus Emre Nikah Salonu Kültür Merkez

Organizatör

Kültür Okulları
Telefon
444 79 01
E-Posta
info@bilgilikulturokullari.com
Web sitesi
http://bilgilikulturokullari.com

Weather

Yoğun bulutlanma
8 °C
Wind: 13 KPH
Humidity: 1 %
Visibility: 10 KM
Go Top