Mutlu Ve Başarılı Bir Çocuk Nasıl Yetiştirilir

Dr. Özgür BOLAT, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Fulbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Doktora derecesini Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden aldı. 2007 yılında Yeni Zelanda’da yapılan uluslararası bir konferansta ‘En İyi Genç Araştırmacı’ ödülünü aldı. Dr. Özgür BOLAT, şu anda okullara, şirketlere danışmanlık ve TEV’de Danışmanlık yapmaktadır. Hürriyet Gazetesi’nde Köşe Yazarlığı yapmıştır.  Aynı zamanda ÖRAV, FODER, TEVİTÖL ve Para Durumu Platformu’nda Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu Üyesidir. Özgür Bolat, 2008’de okullarda Öğretmen Liderliği Projesini başlatmıştır.

Dr. Özgür BOLAT, “Mutlu ve başarılı bir insan nasıl yetiştirilir?” sorusundan yola çıkarak, bir başarı ve mutluluk modeli oluşturmuştur. Veli seminerlerinde bu başarı modeli katılımcılarla paylaşılmakta ve ailelere somut öneriler sunulmaktadır. Veli seminerlerinde aşağıdaki sorular yanıtlanmaktadır.

Başarı, mutluluk getirir mi? Hangi aileler mutlu ve başarılı çocuk yetiştirir? Yetenek gerçekte nasıl gelişir? Övgü neden zararlıdır? Rekabet neden motivasyonu düşürür? Ceza neden işe yaramaz? Yerine ne yapılmalıdır? Çocuklarda sorumluluk duygusu nasıl geliştirilir? Neden çocuklar teknolojiye bağımlıdır?

Etkinlik Listesi

Katılım Bileti
Available Biletler: 271
The Katılım Bileti ticket is sold out. You can try another ticket or another date.

Tarih

01 Mar 2022

Zaman

00:00

Yer

İzmit Yunus Emre Nikah Salonu Kültür Merkez

Organizatör

Kültür Okulları
Telefon
444 79 01
E-Posta
info@bilgilikulturokullari.com
Web sitesi
http://bilgilikulturokullari.com
KAYIT OL
Go Top